субота, 18 лютого 2012 р.

"Звучи, рідна мово!" (до Міжнародного дня рідної мови)

            "Звучи, рідна мово!"
(до Міжнародного дня рідної мови)
 
                                                                     РІДНА  МОВА

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, та багата скарбниця, в яку народ складає і своє життя, і свої сподівання, розум, досвід, почуття.
Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною, і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.
Господь поєднав прозору блакить неба з барвами пшеничних ланів, сяйво мерехтливих зір із ревом Дніпра, мелодію дощу і спів солов’я, вдихнув туди подих добра, волі і краси. Потім переплів усе сонячним промінням і народилася милозвучна, неповторна рідна українська мова, якою ми живемо і дихаємо!
До Міжнародного дня рідної мови у відділі міського абонементу відкрито книжкову виставку„Звучи, рідна мово!“
Література на виставці представлена в розділах:
 

„І возвеличимо на диво 
І розум наш і наш язик“
                                                                 Т.Шевченко

„Мова наша, мова –
Літ минулих повість“
                                                                 Ю. Рибчинський

„О мово, в час доріг і роздоріж
Ти знала все: і сходження, і болі“
                                            М. Федунець

„Бринить, співає наша мова,
Чарує, тішить і п’янить“
                                      О. Олесь

Література, яка представлена на виставці, познайомить Вас з коренями української мови, з творами зачинателів сучасної української літературної мови – І. Котляревського, Т. Шевченка. Тут Ви знайдете літературу про письменників, вчених, художників, які переслідувались за вільнодумство й любов до рідної землі та її мови. Широко представлені на виставці твори класиків української літератури; поезія та проза письменників, які зазнали сталінських репресій; яскравою палітрою представленаі твори сучасних українських авторів і зокрема наших волинських  літераторів.

Рідна мово! Запашна, співуча, гнучка, милозвучна, сповнена музики і квіткових пахощів. Скільки в тобі чаруючих звуків, материнської лагідності і доброти, мудрості земної!
 

 

 

То ж будем леліти нашу чудову мову

 

Мову народу – Тарасову мову.
Ту, без якої ми всі – як чужинці,
Ту, із якою ми – горді вкраїнці! Дана виставка експонувалася на прес-конференції, яку організувала волинська „Просвіта“ напередодні Міжнародного дня рідної мови.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Золоте покоління

23 грудня члени клубу "Золоте покоління" зустрілися з нагоди настання  новорічних свят, читали вірші українських поетів та свої ...