четвер, 19 квітня 2012 р.

МИСТЕЦЬКИЙ СВІТ МАРІЇ МАТІОС      Творчість Марії Матіос – особливе явище в українській літературі початку ХХІ століття. Вона є свідченням закінчення панування постмодернізму й переходу до нової епохи в письменстві, яка перегукується з явищами зламу ХІХ-ХХ віків, коли відбувався перехід від реалізму до модернізму.

      Дівчинці-буковинці було п’ять років, коли її землячка Ірина Вільде отримала Шевченківську премію. Рівно через сорок років „Солодка Даруся“ Марії Матіос повернула цю премію на Буковину, а українському читачеві – смак щирого, але не солодкого слова.

      Марія Матіос належить до письменників непередбачуваних, бо має схильність викидати „літературні коники“. Вважає, що її темперамент „закодований“ її місцем народження: село Розтоки Путильського району Чернівецької області. Найбільший шок пережила, коли прочитала про себе в пресі, що народилася в родині Юрія Федьковича. Не знає, що таке фемінізм, ненависть і заздрість.Любить навіть найостаннішого негідника у своїх творах для того, щоб його ненавидів читач. Каже, що „коли можна ведмедя навчити їздити на велосипеді, то можна навчити кожну людину любити свою вітчизну, знати мову і поважати історію землі, яка тебе годує“.

      У творчому доробку Марії Матіос прозові твори – „Нація“, „Життя коротке“, „Фуршет від Марії Матіос“, „Солодка Даруся“, „Щоденник страченої“, „Містер і місіс Ю. в країні укрів“, „Бульварний роман”, „Майже ніколи не навпаки“, „Армагедон уже відбувся“, „Вирвані сторінки з автобіографії“, „Кулінарні фіглі“, „Москалиця“, „Мама Маріца – дружина Христофора Колумба“; поетичні збірки – „З трави і листя“, „Вогонь живиці“, „Сад нетерпіння“, „Жіночий аркан у саду нетерпіння“ та інші твори. Жодну з цих книг не обминули увагою ні читачі, ні критика.

      Саме про життя, творчі здобутки та мистецькі плани письменниці, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка йшлося на зустрічі, яка відбулася 19 квітня в актовій залі наукової бібліотеки імені Олени Пчілки. Імпреза видалася надзвичайно цікавою, правда, зала не змогла вмістити всіх шанувальників творчості Марії Матіос.

      Відділ міського абонементу  представив на цій зустрічі книжкову виставку

„Життя коротке, Нація – вічна, а я щаслива – отут і вже…“

      Експозиція вміщує книги Марії Матіос, а також багато публікацій про творчість письменниці в періодичних виданнях. Маємо надію, що виставка сподобалась авторці, а також всім присутнім.

      Протягом тижня виставка ще буде діяти у відділі міського абонементу ВОУНБ ім. Олени Пчілки .

 
ЗАПРОШУЄМО!

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Золоте покоління

23 грудня члени клубу "Золоте покоління" зустрілися з нагоди настання  новорічних свят, читали вірші українських поетів та свої ...