понеділок, 10 вересня 2012 р.

БІБЛІОТЕКА БЕЗ БАР’ЄРІВ


БІБЛІОТЕКА БЕЗ БАР’ЄРІВ       За сприяння посольства США в Україні, Херсонського обласного бібліотечного товариства на базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара 4-7 вересня 2012 року пройшов семінар „Надання бібліотеками доступу до Інтернету слабкозорим і сліпим: сучасні можливості та досвід“.

       Під час семінару були визначені основні питання і проблеми, що потребують вирішення для ефективного надання бібліотеками доступу до Інтернету та бібліотечного обслуговування  слабкозорих і сліпих, а також інших груп людей з обмеженнями.

        Учасники семінару – представники майже всіх областей України – ділились досвідом своєї роботи. Цікаво було почути виступи бібліотечних працівників Луганщини, Рівного, Києва, Херсону та інших, які стосувалися сучасних підходів популяризації читання серед незрячих, використання новітніх інформаційних технологій в обслуговуванні користувачів з обмеженнями зору.

         Цікавим досвідом роботи бібліотеки для сліпих з наданням доступу до Інтернету поділилась завідувач відділу Санкт-Петербурзької бібліотеки для сліпих Румянцева Т.К.  

          В рамках семінару цікавою була презентація компанії „Еліта груп“ (м. Москва). Представник компанії презентував сучасні технічні засоби для незрячих і слабкозорих.

          Змістовно та нетрадиційно провели екскурію по Херсонській науковій бібліотеці молоді працівники книгозбірні. Також всім учасникам семінару дуже сподобалась пішохідна екскурсія вулицями міста, де колись була стародавня фортеця.

           В заключний день семінару бажаючі змогли відівідати Херсонську обласну бібліотеку для дітей. З цікавістю та захопленням присутні слухали розповіді працівників книгозбірні для дітей про свою роботу.


            Подякувавши за гостинність, набравшись досвіду, херсонського тепла, аури херсонських вулиць ми роз’їхались в різні куточки України з новими ідеями та з ентузіазмом приступили до роботи.
Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Золоте покоління

23 грудня члени клубу "Золоте покоління" зустрілися з нагоди настання  новорічних свят, читали вірші українських поетів та свої ...