вівторок, 6 листопада 2012 р.

БОРЕЦЬ ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ

Богдан Лепкий – не епізодичне ім’я в українській літературі, це постать першорядна: талановитий поет, прозаїк, перекладач, літературознавець, художник, видавець. Його творчість протягом століття багато в чому визначала рівень української літератури на західноукраїнських землях, поряд з такими визначними постатями як Василь Стефаник, Ольга Кобилянська, Михайло Яцків, Петро Карманський, Василь Пачовський.

Сьогодні українському письменникові повертається його чесне ім’я, а українській літературі – його твори.

6 листопада відбулась презентація книжкової виставки, присвяченої 140-річчю від дня народження Богдана Лепкого        „Високе небо Богдана Лепкого“. Уфондах нашої бібліотеки є чимала колекція творів письменника. Всі вони представлені на нашій виставці і об’єднані в розділ „Літописець долі рідного народу“. Найстаріша книга, яка представлена на книжковій виставці видана в м. Регенсбург 1947 року. Бібліотека отримала її в дарунок від земляка П. Наумчука ( м. Торонто, Канада ). Найновіше видання датується 2008 роком – вибрані твори Б. Лепкого, які бібліотека отримала за програмою „Українська книга“. Привертають увагу книги з трилогії „Мазепа“ (м. Чікаго, США,1959 р.), які подарувала нашій книгозбірні Наталія Тиравська з Австраліі.

          Другий розділ нашої виставки має назву       „Його ім’я горітиме, як полум’я“. Тут представлена література про життя і творчість Богдана Лепкого. Це  монографії, художньо-публіцистичні видання, статті з наукових збірників та періодичних видань літературних критиків та мистецтвознавців.

У третьому розділі виставки „Заквітчане музикою Лепківське слово“ ми зібрали книги, де вміщені пісні на тексти Богдана Лепкого в інтерпретаціях різних композиторів.

Доля щедро обдарувала Богдана Лепкого. І він не змарнував свого таланту.


В усіх сферах своєї діяльності – як поет, прозаїк, перекладач, критик, історик літератури, видавець, художник, громадсько-культурний діяч – Богдан Лепкий прагнув чесно, самовіддано служити рідному народові, оспівувати його героїчне минуле, розкривати благородство душі українського народу, утверджувати ідеали добра і справедливості!!!

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Золоте покоління

23 грудня члени клубу "Золоте покоління" зустрілися з нагоди настання  новорічних свят, читали вірші українських поетів та свої ...