четвер, 23 травня 2013 р.

„Подвиг „Руської трійці“ (180 років від дня заснування гуртка „Руська трійця“)
      Відповідно до постанови Верховної Ради України від 05 жовтня 2011 року № 3818-УІ „Про відзначення 180-річчя утворення „Руської трійці“ та 175-річчя випуску альманаху „Русалка Дністровая“ ми відзначаємо дату створення гуртка „Руська трійця“.
  Діяльність „Руської трійці“ – яскрава сторінка визвольної боротьби і духовного життя  українського народу. Ініціаторами створення гуртка були три студенти філософського факультету Львівського університету – Маркіян Шашкевич, Яків Головацький та Іван Вагилевич – молоді ентузіасти, щирі патріоти, невтомні просвітителі-демократи, які добре відчували дух епохи.

Ведуча виставки Волох Іванна Іванівна

Поезію читала Бордунова Тетяна Борисівна  Пропонуємо Вашій увазі  книжкову виставку „Подвиг „Руської трійці“, приурочену 180-й річниці від дня заснування гуртка. У двох розділах виставки - „Руська трійця“ та нова українська література“ та „Творці „Руської трійці“ -  представлено книги, в яких аналізується діяльність „Руської трійці“ , твори діячів гуртка та література про них. Увазі читачів  пропонуємо цікаві історико-книгознавчі дослідження літературознавців, істориків та філософів з історії шашкевичезнавства. Представлені  на виставці і статті з періодичних видань, де розкривається феномен „Руської трійці“. 

Студенти з цікавітю розглядають виставку
     Запрошені на презентацію студенти Волинського технікуму НУХТ з цікавістю слухали розповідь ведучої Іванни Волох та поезію, яку прочитала Тетяна Бордунова.


Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Золоте покоління

23 грудня члени клубу "Золоте покоління" зустрілися з нагоди настання  новорічних свят, читали вірші українських поетів та свої ...