понеділок, 25 листопада 2013 р.

„Провісниця українського модернізму“


Народилася Ольга Кобилянська 27 листопада 1863 року у містечку Гура-Гумора в Південній Буковині в багатодітній сім'ї дрібного урядовця народилася українська письменниця. З дитячих років вона знала не тільки українську, а й польську та німецьку мови, якими говорили в її родині. Дитинство й юність майбутньої письменниці минули в румунсько-німецьких містечках Гура-Гумора, Сучава, Кімполунг. Пізніше вона жила в с. Димка, а з 1891р. у Чернівцях.
Німецька мова, як і німецька культура, відіграли позитивну роль у житті й творчості Кобилянської. Вони, як слушно зауважила Леся Українка, „допомогли Кобилянській вийти в широкий світ загальнолюдської культури“. Але для утвердження Кобилянської як української письменниці необхідно було глибоко знати не лише українську мову, а й надбання української літератури. Цю істину вона все ясніше почала усвідомлювати і з кінця 80-х років коли починає наполегливо вивчати культурну спадщину свого народу.
Ці думки виявилися в ранніх творах письменниці. У деяких з них (“Гортенза”, “Вона вийшла заміж” та ін.), змальовуючи духовний світ своїх героїнь, письменниця робить наголос на їх пошуках особистого щастя. В “Людині”, а ще більше в “Царівні” особисте щастя героїнь Кобилянської більшою чи меншою мірою вже пов'язується з соціальними проблемами, активною позицією людини в житті, з необхідністю боротися з обставинами, що сковують розвиток її духовних сил.
Детальніше з творчістю української письменниці можна ознайомитись, відвідавши книжкову виставку „Провісниця українського модернізму“, яка приурочена 150-річчю від дня народження Ольги Кобилянської.Експозиція виставки відкрита у відділі міського абонементу і містить два розділи: „Гірська орлиця“ та „Таїна людської душі“.

 ЗАПРОШУЄМО!

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Золоте покоління

23 грудня члени клубу "Золоте покоління" зустрілися з нагоди настання  новорічних свят, читали вірші українських поетів та свої ...