середа, 14 січня 2015 р.

„Поетичний всесвіт Василя Симоненка”В День святого Василя 14 січня в Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбулася літературна година „Поетичний всесвіт Василя Симоненка” присвячна 80 річчю від дня народження українського поета. Поета виняткового творчого обдарування та громадянської позиції. В епоху хрущовської відлиги та прискіпливої радянської цензури поет зумів утвердити загальнолюдські здобутки та цінності, піднести на вищий щабель українське слово. Василь Симоненко – уродженець с. Біївці Лубенського району на Полтавщині, фах журналіста здобув у Київському державному університеті імені Т.Шевченка (1957). Працював в обласних газетах м. Черкаси.
Євгенія Назарук
Володимир Рожко

За життя поета побачили світ 2 книги – збірка поезій „Тиша і грім” (1962) та казка „Цар Плаксій і Лоскотон” (1963). Самвидавні поезії Симоненка („Некролог кукурудзяному качанові”, „Злодій”, „Суд” та ін.) поклали початок українському руху опору 1960-70 рр.
Поет відійшов у вічність 14 грудня 1963 р. у віці 28 років. У 1995 р. йому посмертно присвоєно звання лауреата Державної премії імені Т.Шевченка.
Поезія Симоненка справила вплив на думки і вчинки цілого покоління українців, сприяла появі протестних настроїв в молодіжному середовищі і на Волині. То ж не випадковою участь у літературній годині прийняв Володимир Рожко, учасник дисидентського руху, нині –  відомий краєзнавець, кандидат церковно-історичних наук. Власну поезію, присвячену В. Симоненку, прочитала Євгенія Назарук, член НСПУ.
Бордунова Тетяна

Яринюк Вікторія

Гриценя Галина
Ведучими заходу були працівники відділу міського абонементу бібліотеки Іванна Волох та Марія Сидорова. Також поезія прозвучала у виконанні працівників книгозбірні: Галини Грицені, Ірини Пантолік, Тетяни Бордунової, Вікторії Яринюк, Наталії Тараканової.

Тараканова Наталія

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Золоте покоління

23 грудня члени клубу "Золоте покоління" зустрілися з нагоди настання  новорічних свят, читали вірші українських поетів та свої ...