середа, 29 квітня 2015 р.

«Я перед нею помолюся, як перед образом святим»ДЕНЬ МАТЕРІ  – родинне свято, яке має свою біографію, що сягає початку XX століття.
 В Україні ДЕНЬ МАТЕРІ широко почали відзначати з 1929 р. Цього дня в церквах правили молебні за здоров'я матерів і за упокій померлих. З усіх-усюд з'їжджалися до рідної домівки діти. Мати пригощала їх найсмачнішими стравами, очищала свяченою водою. Найяскравішим виявом любові до рідної неньки були зібрані на світанку росяні пелюстки яблуневого цвіту, якими обсипали матір. А ті, кому не було вже до кого поспішати, ставили на знак пам'яті свічку перед образом Богородиці, несли на могили матерів склянки з водою і зерном, і дві гілочки.
29 квітня 2015 року працівники відділу міського абонементу Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки спільно з вокалістами  студії «Лісова пісня» при Палаці учнівської молоді, керівник О. А. Киричук, вшанували матерів та бабусь, які зараз проходять лікування у Волинському госпіталі інвалідів війни.  Глядачами на літературно-мистецькому вечорі  «Я перед нею помолюся, як перед образом святим», також були медпрацівники та інші пацієнти госпіталю.
Ведучою заходу була Ірина Володимирівна Пантолік – провідний бібліотекар відділу міського абонементу, пісні прозвучали у виконанні Ольги Карпінської, Августини Федорової та Назара Панасюка.Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Золоте покоління

23 грудня члени клубу "Золоте покоління" зустрілися з нагоди настання  новорічних свят, читали вірші українських поетів та свої ...