понеділок, 9 листопада 2015 р.

БАЧИТИ ДУШЕЮ

Міжнародний день сліпих покликаний привернути увагу людей до тих, хто втратив зір і опинився у важкій життєвій ситуації.
У 1784 році в Парижі на свої особисті кошти і в своєму власному будинку відкрив першу в світі школу для сліпих дітей під назвою «Майстерня трудящих сліпих» відомий педагог Валентин Гаюї. Першим учнем майстерні став підібраний на церковній паперті хлопчик Франсуа де Лезюер. З часом до школи надійшли ще одинадцять безпритульних.
До цього світ не знав навчальних закладів для сліпих. Гаюї використовував свій метод навчання сліпих, за допомогою придуманого ним шрифту для сліпих - «унціала». Гаюї зумів створити при школі друкарню й видав кілька книг для сліпих надрукованих «унціалом» рельєфно-лінійним шрифтом. За цими першими книгами вчилися незрячі люди аж до появи шеститочкового шрифту Брайля.
Всесвітня організація охорони здоров'я, бажаючи увічнити пам'ять про педагога Валентина Гаюї, прийняла рішення відзначати Міжнародний день сліпих в його день народження - 13 листопада.
У відділі міського абонементу діє виставка «Бачити душею»!
ЗАПРОШУЄМО!

Немає коментарів:

Дописати коментар