вівторок, 3 квітня 2018 р.

З вогню натхненне слово

3 квітня ми відзначаємо сторіччя від дня народження Олеся Терентійовича Гончара – видатного письменника сучасності та громадського діяча, автора трилогії « Прапороносці», славетних творів – « Собор», «Тронка», «Людина і зброя» та багатьох інших. "Собори душ своїх бережіть, друзі... Собори душ!.." — найсвятіший заповіт Майстра українцям сущим і їхнім нащадкам. Відділ міського абонементу Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки спільно з студентами СНУ ім. Лесі Українки та ВК НУХТ провели літературний вечір « З вогню натхненне слово».

 Гончар неодноразово був на Волині. На початку 80-х років обласна газета «Радянська Волинь» провела читацьку конференцію за романом «Твоя зоря». Тепла зустріч із письменником відбулась в музеї Лесі Українки в с. Колодяжному. У 2009 році за ініціативи відомого українського письменника – нашого земляка Петра Маха та міського голови Богдана Шиби в Луцьку його іменем названо вулицю, а 7 липня 2009 цієї нагоди відкрили й освятили меморіальну дошку з написом «Вулиця названа на честь видатного українського письменника і громадського діяча Олеся Гончара». Щовесни молоді письменники України виборюють право стати лауреатом Міжнародної премії Олеся Гончара, заснованої німецькими меценатами: письменницею Тетяною Куштевською і підприємцем Дітером Карренбергом та Національною спілкою письменників України. Є серед них і волиняни: це Юрій Сичук – за книгу прози „ Час диявола” (2003 рік), Софія Стасюк за поетичну збірку „Температура тиші”(2007рік ) та Наталія Шульська за збірку поезій „ Веснянофілка”. Володарем Державної літературної премії імені Олеся Гончара заснованої 8 грудня 1997 року Кабінетом Міністрів України в 2015 році став — Володимир Лис.
Ведучі вечора, Ольга Сидорук, Олена Сидорчук студентки СНУ ім. Лесі Українки захопили увагу присутніх цікавими фактами про життя і творчість Олеся Гончара. 
 Поезію читали працівники книгозбірні Іванна Волох, Наталія Шпанчук, Ірина Пантолік та студенти ВК НУХТ – Владислав Дяк, Максим Ребрина, Владислав Мазурик, в образі Олеся Гончара - Володимир Захарчук .Своїми спогадами про зустрічі з письменником поділилися: Член спілки письменників України поет, критик, публіцист Член Національної спілки журналістів України Віктор Вербич та Заслужений працівник культури, директор книгозбірні Людмила Стасюк. 


Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Золоте покоління

23 грудня члени клубу "Золоте покоління" зустрілися з нагоди настання  новорічних свят, читали вірші українських поетів та свої ...