вівторок, 18 грудня 2018 р.

Ой, хто, хто, Миколая любить

Хто з вас не співав в дитинстві пісню «Ой, хто, хто, Миколая любить». А чи всі знають  про кого в ній йдеться!  Святий Миколай жив майже 1736 років тому, народився у 280 році в грецькому місті-колонії Потара у провінції Лікія. Будучи священником в Потарі, а потім архієпископом у місті Міри Лікійські, цей угодник був надзвичайно добродійною людиною. Його постійною турботою було піклування про немічних та вбогих, за переказами, допомагав зі своїх заощаджень не лише тим, хто звертався до нього за поміччю, але насамперед тим, що соромилися просити. Найчастіше робив це в таємниці. Повідають також, що силою молитви, глибокою вірою в Бога творив Миколай чудеса: зцілював безнадійно хворих, втишував збурене море, припиняв розбрат, встановлював мир посеред війни... тож не дивно називають його ще й чудотворцем. Помер 19 грудня 342 року цей день відзначають як день Святого Миколая, або просто Миколая. Св. Миколай зараховується до лику святих: опікується воїнами, водіями і подорожуючими, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців, і лучників. Визнається Патроном міст Амстердам (Нідерланди), Барі (Італія), Бар (Україна), Луцьк (Україна).  За традицією, в ніч з 18 на 19 грудня Св. Миколай приносить дітям подарунки і кладе їх під подушку, а неслухняним дітям кладе різки. Ще й зараз нам хочеться дива і з ранку 19 грудня тихенько сунемо руку під подушку.

               Подбав Миколай і про хворих ЛПЗ «Волинського обласного госпіталю ветеранів війни». Працівники відділу міського абонементу Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки спільно з волонтерами фабрики Святого Миколая, та музичною школою №1 привітали хворих віршами, піснями та солодощами.

Хай Миколай у вишиванці
Розбудить подарунком вранці,
І принесе у Вашу хату
Добра і радості багато.
Розбудить приспані надії,
Зернятко щастя хай посіє.
Зігріє гумором, любов'ю,
                      І принесе усім здоров'я!!!               

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Золоте покоління

23 грудня члени клубу "Золоте покоління" зустрілися з нагоди настання  новорічних свят, читали вірші українських поетів та свої ...