четвер, 8 серпня 2019 р.

Пантелеймон Куліш : письменник, етнограф, мовознавець

Вечір літературного портрету під такою назвою відбувся 07 серпня 2019 року в Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки. Про творчість полум’яного патріота України, несхитного борця за збереження і розвиток самобутності українського народу вели мову ведучі заходу, – працівники бібліотеки Іванна Волох і Наталія Куницька. 


Лише в незалежній Україні ім’я письменника, якого Іван Франко назвав «перворядною звіздою в письменстві», повернуто у ряд видатних національних постатей. Отримавши блискучу класичну освіту під час слухання курсу в Київському університеті, в 1842 році Пантелеймон Олександрович прибуває до Луцька. Тут, у Луцьку він пізнав радість творчої праці під час роботи над романом «Чорна рада», «Михайло Чернишенко», поемою «Україна». Внаслідок конфлікту з директором гімназії Пантелемон Куліш полишає педагогічну діяльність і відбуває з Луцька. Життєві дороги в подальшому пролягали через Санкт-Петербург, Київ, європейські столиці. Завершився земний шлях письменника у Мотронівці на Чернігівщині 1897 року.
Пантелеймон Куліш увійшов в історію світової культури насамперед як автор перекладу «Біблії» на українську мову (спільно з Іваном Пулюєм) видавець, редактор творів Шевченка, Марка Вовчка, талановитий перекладач. Під час вечора літературного портрету звучали віршовані тексти Пантелеймона Куліша у виконанні бібліотекаря Тетяни Бордунової та юного читача Марка Думи. Зачитано уривок із роману Івана Корсака «Перстень Ганни Барвінок».Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Золоте покоління

23 грудня члени клубу "Золоте покоління" зустрілися з нагоди настання  новорічних свят, читали вірші українських поетів та свої ...