четвер, 19 грудня 2019 р.

Ой, хто, хто Миколая любить!


Святий Миколай жив майже 1736 років тому, народився у 280 році в грецькому місті-колонії Потара у провінції Лікія. За переказами його батьки Феофан і Нонна були багатими та глибоко віруючими християнами, які охрестили сина відразу після його народження, що було рідкістю на той час. Батьки виховували сина гідною людиною. Змалку Миколай був дуже релігійним і вирішив присвятити своє життя богослужінню. Достеменно відомо, що він цікавився різними науками і юнаком, переселяється до міста Мири, де продовжує навчання, пізніше його дядько-єпископ висвячує ще молодого Миколая на священика.  Будучи священником в Потарі, а потім архієпископом у місті Міри Лікійські, цей угодник був надзвичайно добродійною людиною. Його постійною турботою було піклування про немічних та вбогих, за переказами, допомагав зі своїх заощаджень не лише тим, хто звертався до нього за поміччю, але насамперед тим, що соромилися просити. Найчастіше робив це в таємниці. Повідають також, що силою молитви, глибокою вірою в Бога творив Миколай чудеса: зцілював безнадійно хворих, втишував збурене море, припиняв розбрат, встановлював мир посеред війни... тож не дивно називають його ще й чудотворцем.
Багато років св. Миколай був єпископом у Мирах. Помер 19 грудня 342 року цей день відзначають як день Святого Миколая, або просто Миколая.
     Св. Миколай зараховується до лику святих: опікується воїнами, водіями і подорожуючими, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців, і лучників. Визнається Патроном міст Амстердам (Нідерланди), Барі (Італія), Бар (Україна), Луцьк (Україна), Барранкілья (Колумбія). Православні, римо-католицькі та греко-католицькі християни пам'ятають його та шанують, як історичну особу та великого святого.
  Працівники відділу міського абонементу ВДОУБ імені Олени Пчілки спільно з учнями Луцької музичної школи №3, в день святого Миколая, привітали хворих Обласного  госпіталю  ветеранів війни з святом. Захід вели Валентина Ткачук та Ірина Пантолік.
Музичний подарунок для глядачів привезли учні музичної школи №3,  співали лауреати  Всеукраїнських та обласних фестивалів  Куліш Аліна та Козак Анна. Гучними оплесками зустрічали глядачі найменшого учасника нашого концерту – акордеоніста Богдана  Мельничука, а також  лауреата  міжнародного конкурсу Матвія Ткачука. Зачарував виконанням в’язанки українських мелодій, сопілкар-віртуоз 
Роман Бахматов.


 Солодкий подарунок, передав  Святий Миколай через волонтерів фабрики Святого Миколая, що знаходиться в місті Луцьку, в приміщенні Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Золоте покоління

23 грудня члени клубу "Золоте покоління" зустрілися з нагоди настання  новорічних свят, читали вірші українських поетів та свої ...