середа, 15 квітня 2020 р.

15 квітня у світі

 15 квітня 1452 року 
народився видатний італійський митець та винахідник Леонардо да Вінчі неподалік містечка Вінчі, поблизу Флоренції. Прожив 67 років, випробувавши за своє життя близько десятка професій. І, за що б він не брався, завжди досягав у тому ремеслі результатів. Не бажаючи втрачати дорогоцінного часу, спав Леонардо по 15-20 хвилин кожні 4 години. Тобто в добу виходить близько двох годин. Леонардо був амбідекстром - однаковою мірою добре володів правою і лівою рукою. Кажуть навіть, що він міг одночасно писати різні тексти різними руками. Відомий вчений так любив тварин, що був переконаним вегетаріанцем: деякі історики оповідають про те, що Леонардо ходив на ринок саме для того, щоб звільнити птахів, готових до продажу. Були знайдені записи його сучасника Андреа Корсани, який писав саме про Леонардо: "Не вживає продукти, в яких є кров". Проте, він створив кілька десятків страв з м'яса, і взагалі, понад 10 років був у Мілані керівником придворних бенкетів. Можна продовжувати список цікавих фактів про цього генія, проте ми пропонуємо вашій увазі новинки літератури про Леонардо да Вінчі!


Алла Росоловська «Леонардо да Вінчі. Видатні особистості: біографічні нариси для дітей»
Леонардо да Вінчі відомий тим, що був дуже різнобічною особистістю і зміг реалізувати себе в різних сферах: як винахідник і дослідник, як митець, як письменник. Про це та багато іншого і розповідається у цій книзі. Але ми хочемо розповісти деякі факти з неї, які вразили найбільше.
Перший факт – у більшості своїх винаходів Леонардо да Вінчі не був першовідкривачем. Він лише майстерно доробляв уже відомі на той час предмети і в процесі вдосконалення виводив їх на новий рівень якості.
Другий факт – Леонардо да Вінчі завжди мав гарні зв’язки із владою тих міст, де він жив. Це дозволяло йому жити, не обмежуючи себе, мати майстерню й учнів.
Третій факт – Леонардо да Вінчі частенько не доробляв свої замовлення до кінця, а інколи його учні це робили за нього. Загалом, у книзі є чому здивуватися. І, звісно, тут є і зворушлива історія створення «Джоконди», і багато інших цікавинок про життя людини, яка змінила світ науки і мистецтва. Рекомендовано для дітей від 8 років.


Деніел Сміт

«Думати, як

 Леонардо да Вінчі».
Деніел Сміт - відомий на весь світ журналіст, письменник та автор знаменитої серії книг "Думати як...". Його роботи про Стівена Гокінга, Вінстона Черчилля та Альберта Ейнштейна вже здобули популярність і любов читачів у світі. На цей раз Сміт написав про одного з найвідоміших художників всіх часів. До кожного розділу вдало підібрано цитату (улюблена - "Художник сперечається та змагається з природою") та розкрито інші теми: про роботу, стосунки із друзями та митцями, ставлення до природи, любові чи уподобання у харчуванні. Здавалося б автор був знайомий із тим, про кого пише: стиль оповіді настільки легкий та зрозумілий, наче Деніел Сміт пише про хорошого знайомого, а не генія.  Книга призначена для широкого кола читачів. Чудовий український переклад, якісне оформлення - читання стане для вас справжньою насолодою.


Волтер Айзексон 

«Леонардо да Вінчі»

Досить детальна робота Волтера Айзексона дозволяє не просто поглянути на життя майстра збоку. Айзексон часом занурює читача у певні деталі тієї чи іншої науки, яка цікавила да Вінчі. І спочатку здається, що цілий розділ пояснень про вивчення Леонардо оптики чи анатомії — це занадто. Та згодом це дає свої плоди: коли доходиш до певного місця в книжці, розумієш, для чого автор так детально пояснював всі ті речі раніше, — щоб розуміти, що не так із зіницями на портреті Мони Лізи, наприклад. А от ви задумувалися над цим? Волтер Айзексон показав, як варто читати твори Леонардо та які цікаві особливості можна там відшукати. Після прочитання книги неможливо сприймати Леонардо да Вінчі як неприступного генія-самітника із насупленим чолом і сивиною мудрості. Волтер Айзексон показав на прикладі цього видатного митця та мислителя 15-16 століття, що будь-хто може досягти того, чого досягнув Леонардо, — треба тільки уважно спостерігати за світом і працювати.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Золоте покоління

23 грудня члени клубу "Золоте покоління" зустрілися з нагоди настання  новорічних свят, читали вірші українських поетів та свої ...