четвер, 23 квітня 2020 р.

ТОП-5 УКРАЇНСЬКИХ BOOKSTAGRAM БЛОГЕРІВ


Чи міг хтось уявити ще кілька років тому, якою потужною платформою для популяризації книжок й обміну думками стане Instagram. Це місце натхнення й спілкування, книжкового екстазу й прямолінійної критики, платформа, де можуть зустрітися водночас автори, читачі, художники, видавці. Це справжня Нарнія для всіх книголюбів.

Ми зібрали для вас десятку найцікавіших українських книжкових Instagram-блогерів, після перегляду яких руки самі потягнуться за книжкою. Знайомтеся з книжковими феями букстаграму!Ірина, @irinyurch

За освітою: викладач літератури та англійської мови, за професією – фотограф, за покликанням – книголюб.

Улюблені книжки: «Війна і мир» Льва Толстого, «Знедолені» Віктора Гюґо, «Сто років самотності» Габріеля Гарсіа Маркеса, «Шантарам» Грегорі Робертса.

У мене немає конкретного стилю – як з настроєм складеться, немає методів вибору книжок – обираю інтуїтивно. Але тут живе величезний шмат моєї душі, адже мій блог – можливість поділитися враженнями та думками, поспілкуватися з однодумцями, розділити любов до книжок з чудовими людьми.

Книжка, яка найсильніше вразила останнім часом. Важко сказати, їх не мало... «Я – Малала» Малали Юсуфзай – книжка, яка повністю змінила моє ставлення до освіти. Довела, що навіть одна людина може змінити світ. Надихнула і вразила.


Катерина, @katemolochko

За освітою: it-спеціаліст

Улюблені книжки: «Джейн Ейр» Шарлотти Бронте, цикл про Пуаро Агати Крісті, цикл «Цвинтар забутих книжок» Карлоса Руїса Сафона.

Свій профіль веду для душі, а оскільки я не професійний фотограф, то й годі казати щось про стиль. Просто граю в шахи :) Як і фото, самі книжки теж обираю за покликом серця, тому читаю те, що хочеться, а не те, що «лайкається».

Книжка, яка найсильніше вразила останнім часом. З художніх – серія Террі Пратчетта від «ВСЛ», адже завжди думала, що його твори «не моє». Упс. І вам раджу ламати свої книжкові стереотипи, чого б вони не стосувалися. З не художніх – серія «Наука в коміксах». Почитайте й самі все зрозумієте.

Тоня, @ts__books

За освітою: майбутній журналіст, або, якщо все буде погано й зірки не зійдуться, то фахівець з реклами та зв‘язків з громадськістю.

Улюблені книжки: «Маленький принц» А. де Екзюпері, «Під куполом» Стівена Кінга, «Ловець у житі» Дж. Д. Селінджера, «Життя й мета собаки» Брюса Кемерона, «Ті, що співають у терні» Колін Маккалоу.

Мій профіль – моє місце, де я керую кожною дрібничкою, починаючи від шапки профілю та до кольорової гами фотографій. Обожнюю теплі та світлі фотокартки, які несуть певну краплю добра в інстаграмну стрічку. А книжки обираю методом тику, адже ще дуже й дуже багато нечитаного займає мої полички. 

Ліля, @rainy_lily

За освітою: журналіст.

Улюблені книжки: «Коханка французького лейтенанта» Джона Фаулза, «11.22.63» Стівена Кінга, «Схід» Едіт Патту, практично всі книги улюблених письменників, які наразі читала.

Часто читаю свіжий нон-фікшн і у постах про такі книжки розповідаю моменти, які найбільше запам’яталися, плюси-мінуси, чи корисна книга. З художньої літератури люблю читати сезонні книги – про зиму взимку, літом – про літо чи просто з літнім, легким настроєм :).

Книжка, яка найсильніше вразила останнім часом. «Народжений двічі» Маргарет Мадзантіні. Прочитала ще минулоріч, але «тримає» вона мене досі. Це дуже болюча історія на тлі облоги Сараєво і міжетнічних конфліктів у Боснії в 1992-му році. Книжка вивертає тебе зсередини, а фінал шокує і точно не лишить байдужим. Як і стиль авторки – дуже хочеться вміти так пронизливо і небанально писати.

Аня, @grennysmith

За освітою: економіст.

Улюблені книжки: усі книжки Акуніна, «Гордість і упередження» Джейн Остін, «Пісня льоду й полум’я», «Гаррі Поттер» Джоан Ролінґ, «Мейферські відьми» Енн Райс, «11.22.63» Стівена Кінга, «Сліпий вбивця» Маргарет Етвуд.

Мій профіль не суто книжковий, я пишу про все, що мені цікаво.  Книжки я обираю абсолютно різні: частіше за все тут детективи чи псиxологічні сюжети. У моєму блозі ви не зустрінете нон-фікшену (може, було 2 книжки за рік) і дамськиx романів. Xоча я можу розгрузити мозок якісним «янг-едалтом» (підліткова література. – А. Є.) чи «чіклітом» (жіночий роман. – А. Є.)  (типу «Щоденник Бріджит Джонс»).

Книжка, яка найсильніше вразила останнім часом. Дуже сподобалась «Зулейxа відкриває очі» Гузель Яxіной. Історичні романи завжди дуже вражають мене. Ще багато думок було після «Несказане» Селести Інґ.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Золоте покоління

23 грудня члени клубу "Золоте покоління" зустрілися з нагоди настання  новорічних свят, читали вірші українських поетів та свої ...