Віртуальні виставки
ВЕСНА… КОХАННЯ… КВІТИ…
(асоціативна книжкова виставка)
Що краще читати навесні? Все залежить від того, які асоціації  виникають у Вас зі словом «ВЕСНА»:«сонце», «природа», «квіти», «кохання», «посмішка», «гарний настрій»… Пропонуємо книги для тих, хто прагне, щоб їхнє буденне життя стало щедрішим на добро, красу, романтику та любов.  Ми впевнені, що темрява зранку розсіється і що насправді все буде добре!
Кеннет Г. Вітер у вербах : Повість . - Тернопіль: Богдан, 2014. - 384 с.
Рожко В. Є. З весняних доріг / В. Рожко. - Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2013. - 464.
Книга поезій, новел та щоденникових записів Володимира Рожка, відомого в Україна та поза її межами науковця, дослідника, який явив себе ще й як талановитий поет, прозаїк, громадський діяч.
Гаврилюк О. Я. Пісня з берези : Поезія. Проза, публіцистика, критика/ О. Я. Гаврилюк. -  Київ: Дніпро, 1981. - 301.
До книжки увійшли поетичні, прозаїчні, публіцистичні, літературно-критичні твори, а також епістолярна спадщина великого відомого письменника і революціонера О. Гаврилюка.
Луків М. Сади цвітуть під небесами. Вірші та поеми / М. Луків. - Київ: Оріяни, 1998. - 304 с. 
Українка Леся. Давня весна : вірші для середнього шкільного віку / упоряд. В. Комзюк, Н. Пушкар. - ювіл. вид. - Ковель: Ковельська міська друкання, 2016. - 32 с.: іл.
Вихованець І. Весняні коні / І. Вихованець . Луцьк: Вежа-Друк, 2014. - 112 с. 
Цегельська О. Напровесні : казки й оповідання / О. Цегельська. - Київ: ОПДЛ, 1997. - 48 с.

Пахор Борис. Важка весна / Б. Пахор. – Харків : Фоліо, 2008.
Позаду — важкі часи гоніння на словенців у фашистській Італії, робота санітаром у німецькому таборі смерті, попереду — лікування в санаторії, повернення до мирного життя. Буяння французької весни, вирування звільненого Парижа та цілюща природа його околиць стають не лише транзитною зупинкою на шляху повернення додому, а й рятівним містком між смертю та життям, подолати відстань між якими наснагу дають весна та кохання... 

Винничук Юрій. Весняні ігри в осінніх садах / Ю. Винничук. – Київ : Піраміда, 2005.
Роман «Весняні ігри в осінніх садах» переміг 2006 року в номінації «Книга року ВВС». Це глибоко інтимний і відвертий твір, в якому зі зворушливою проникливістю постають одвічні проблеми Любові й Смерті. Тема кохання і пристрасті займає тут провідне місце. Але пристрасть, яка спонукає до самогубства, зумовлює і своєрідну композицію твору: навколо головного героя групуються інші герої — його коханки. Інтимне життя автора постає перед читачем голе, відверте й чуттєве. Але поява ще однієї героїні Мар'яни і несподіваний фінал змушують читача поглянути на роман з іншого кута зору.


Зима... Сніг... Книги 
(асоціативна книжкова виставка)

Що краще читати взимку? Все залежить від того, що саме стоїть поруч із словом "зима"  у вашому особистому асоціативному ряду: "різдвяне диво", "сніг", "чари", "кохання", "кінець циклу", "снігова безмовність", "спогади".Пропонуємо Вам книги, в яких багато див і багато снігу, доброти і кохання, з якими можна як слід перезимувати, а тоді рушати далі - у весну!


Дністровський А. Сніданок на снігу / А. Дністровський. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2014. – 288 с.
Коли пішов великий сніг, у всьому світі залишились тільки Він та Вона. Серед білого безмежжя вони пізнали одне одного та зрозуміли, що життя не має сенсу, якщо вони не разом. І навіть коли сніговий полон скінчився, це не стало кінцем. Це був початок нового життя.

Діккенс Ч. Різдвяна пісня / Ч. Діккенс. - Київ: Знання, 2016. - 175 с.
Головний герой твору — власник торгової спілки «Скрудж і Марлі». Скрудж це була дуже скупа і жорстока людина. «Через холод у душі і вся постать його немов заморозилась: ніс загострився, щоки зморщилися, хода стала скутою, очі почервоніли, тонкі губи посиніли, а голос хитрий та прикрий скрипів». Люди боялися і не любили його, Скрудж не поважав Свята, вважав це нісенітницею, не вмів радіти. Увечері перед Різдвом він образив племінника, вилаяв свого працівника. А вночі до нього з'явився привид товариша і компаньйона Марлі, який помер кілька років тому. Привид Марлі розповів, як він тепер кається і страждає через те, що не робив добрих справ за життя. І пообіцяв, що Скрудж вночі зустрінеться з Духом Минулого, Духом Теперішнього та Духом Майбутнього Різдва. Подорож Скруджа у своє дитинство, в теперішнє та майбутнє допомогли йому багато чого зрозуміти. Це так вплинуло на нього, що він зробився зовсім іншою людиною — давав щедрі пожертви бідним, Допоміг сім'ї клерка Боба, привітно ставився до племінника — сина улюбленої сестри Фен. Ця історія, як і повинно бути в різдвяному оповіданні, закінчується щасливо. І нагадує людям, що вони повинні не марнувати часу, поспішати робити добро ближнім своїм.

Строкань В. Чорний іній / В. Строкань. - Львів: Кальварія, 2003. - 180 с.
Невеликий епізод Другої світової війни. Зникають Союзницькі літаки, у водах Північного Льодовитого океану збиваються з курсу і гинуть кораблі та цілі конвої. Ці події оповиті легендами з присмаком містики. Однак причиною цих трагедій виявилась надсекретна німецька станція електронного спостереження, схована у глибині одного з арктичних островів.«Чорний іній» — це захоплююча історія про те, як в екстремальних умовах північної негоди невеличка група десантників розшуковує цю станцію і намагається оволодіти нею.

Кокотюха А. Вогняна зима / А. Кокотюха. - Харків: Клуб Сімейного дозвілля, 2015  - 352 с.
Події зими 2013—2014 років змінили життя країни та життя кожного українця. В історії нашої держави вони залишаться під назвою Революція гідності. «Вогняна зима» Андрія Кокотюхи — це складна мозаїка емоцій, що вирували і на Майдані, і в Маріїнському парку, і навіть під шоломом бійця «Беркута». Що ж спільного поміж бізнесменом, студентом, продавцем косметики, тітушкою і беркутівцем, які опинилися по різні боки барикад? Паспорт громадянина України і те, що за збігом обставин усі вони знаходяться у вирі «вогняної» зими. Ми бачимо Майдан їхніми очима. Бачимо і затамовуюємо подих. Бо тут усе справжнє — і життя, і кохання, і ненависть. І смерть. А ще — відчайдушна віра, що кінець кінцем усе буде добре…


Дзвінка Матіяш. Марта з вулиці Святого Миколая / Матіяш Дзвінка. - Львів: Видавництво старого Лева. - 240 с.
Гіперестезія. Цим словом називають стан, в якому людина все відчуває занадто сильно. Для неї над'яскравими кольорами, надгучними звуками, наддражливими дотиками є ті, що нам здаються прийнятними. Таким людям буквально боляче жити у своєму тілі.
А є такі, що мають надчутливу душу. Називаємо їх тонкими, артистичними, вразливими, нервовими. Ми, звичайні, навіть якщо й розуміємо, як їм щемить від кожного необережного повіву, намагаємося навчити їх «менше відчувати». І, бува, досягаємо в цьому успіху.
Юна (їй 13) художниця Марта з нової книжки Дзвінки Матіяш – неймовірно тендітна, мовби крихка. Ми проживемо разом із нею трохи більше за рік. І за цей час станеться багато всього, що дозволить зрештою сказати: дівчина подорослішала, навчилася контролювати своє «занадто сильне» внутрішнє життя.

Бредбері Р. Лід і вогонь / Р. Бредбері. - Тернопіль: Богдан, 2016. - 296 с.
Всесвітньої слави Рей Бредбері зажив саме як автор фантастичних оповідань, багато з яких виходять далеко за межі жанрової прози, стаючи надбанням золотого фонду літературної спадщини усього людства. Під обкладинкою цієї книжки читач знайде такі класичні твори як "Калейдоскоп", "Ні дня, ні ночі", "Вічний дощ", "Все літо наче день один", "Лід і вогонь" та інші.


Лузина Л. Я+Я или Крещенские гадание / Л. Лузини. - Харьков: Фолио, 2005. - 220 с.
"Суженый, ряженый! Покажись мне в зеркале", - взывает героиня "Крещенских гаданий", совершая магический ритуал. И вот из глубины таинственного Зазеркалья перед ней предстает... она сама. В одно мгновение мир стал иным и иной стала судьба, но попробуй разгадай: Я+Я - это долгожданное счастье или вечное одиночество? Помочь здесь может только один человек - Иванна Карамазова, известная киевская ведьма, к которой рано или поздно приходят героини Лады Лузиной.

Донцова Д. Горячая любов снеговика / Д. Донцова. - Москва, 2008. - 300.
Дожили!!! Мой собственный бывший муж просит расследовать преступление вместо него! Ладно, помогу Олегу! Тем более мне самой интересно узнать, кто убил мою новую знакомую, к тому же двойную тезку – Виолу Тараканову. Вот только при ближайшем рассмотрении она оказалась совсем не такой, какой представлялась. Да еще ужасной вруньей! Буквально всем наплела с три короба. Что за тайны скрыты в ее жизни? И при чем здесь неведомая страна Монгото? Очень трудное дело, а мне постоянно мешают курьеры из разных контор – то похоронный венок в качестве подарка к Новому году доставят, то совершенно несъедобную еду… А журналисты и вовсе похоронили писательницу Виолу Тараканову!


Памук О. Сніг / О. Памук. - Харків: Фоліо, 2006. - 193 с.
У загальному настрої книжки дуже гостро звучать питання ідентичности й провінційности; ба більше – чужинства, аутсайдерства й відторгнення. Не центр відторгує провінцію, а провінція має власну закритість, яка стає на заваді тому, щоби прийняти Іншого, сприйнявши його однозначно як Чужого. Байдуже, чого стосується ця іншість: чи то релігійних поглядів, чи політичних позицій, а чи мистецьких настанов (у центрі уваги, поміж іншого, опиняється неприйняття творчости поетів-модерністів) – Памук передає всі ці перспективи, причому жодну з них не потрактовує як другорядну. У провінційному просторі, що живе за власними правилами, вони є достатньою підставою на опір, що досконало засвідчує роман. Ба більше: він засвідчує й авторову сміливість, без якої цей текст годі було би написати. І ця сміливість варта Нобеля.
Події останніх років  примусили кожного українця відчути свою причетність до своєї країни, а також  зрозуміти, що ми господарі на власній землі. Свідомість українців постійно змінюється. Майдан та Революція Гідності потрясли не тільки Україну, а й увесь світ. Зігріта палкими серцями мільйонів національно свідомих українців з усіх регіонів, незалежна демократична держава Україна продемонструвала Європі і всьому світові, що українці – міцна духом волелюбна нація, яка навчилася поважати себе і яка зуміла відстояти свій демократичний вибір. 

Базів В. Армагеддон на Майдані / В. Базів. – К.: Український пріоритет, 2014. – 160 с. 
Безпощадне у своїй невідворотній сповідальності та всепоглинальне за своїм гостросюжетним магнетизмом Письмо автора справляє на читача вулканічне потрясіння, як і сам феномен Майдану на самосвідомість сучасного землянина. На смисловому тлі подається документальна маловідома історія про те, що і як призвело до Повстання, котре стало безпрецедентним актом кривавого вознесіння із провалля гуманітарно-кримінальної катастрофи для майже 50-мільйонного людського згромадження в центрі Європи. Водночас всенародний Бунт Гідності став прологом до визвольної війни - у супрязі з усім прогресивним світом - древньої Нації проти планетарної загрози земній цивілізації, яка постала перед очманілим людством осатанілими ордами московських варварів, що виринули на полях глобальної епохи із темних віків.

 
“Відлуння свинцевих громовиць”. – Львів : Видавничий дім “Панорама”, 2015. – с. 148.
“Відлуння свинцевих громовиць” – збірка націоналістичної поезії, створеної у період бойових дій на Східному фронті. Автори спостерігали за перебігом постреволюційних подій і через призму власних переживань та оцінок ситуації відобразили тінь Визвольної Війни за Свободу та Незалежність, яка темною хмарою вкрила нашу Батьківщину. Юнгерівські “Сталеві грози” минулого тисячоліття стали сучасними реаліями кривавої учти на Донбасі – ціни, яку вимагає її величність Свобода від синів та доньок нашого Краю. Свинцеві громовиці сягають луною зі Сходу на Захід, пробуджуючи ДУХ НАЦIЇ! 
Волонтери. Мобілізаційна доба : збірка / укл. І передм. І. Карпи. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 256 с. 
Це книга про звичайних людей поруч із нами, які іноді здаються справжніми атлантами, на чиїх плечах тримається наш світ. Тих, хто робить надзвичайне для бійців, поранених, сиріт, біженців, з ранку до вечора шукаючи можливості для допомоги: збирає гроші на ліки, надає притулок тим, хто залишив рідні домівки, годує, напуває, зігріває… Це волонтери. Мирні воїни світла.
Історії несепаратисток / упрорядкув. О. Тараненко. – Вінниця : Т. П. Барановська, 2015. – 96 с. 
До збірки увійшли твори, що підготували студентки, викладачки та випускниці кафедри журналістики Донецького національного університету. Ці тексти – своєрідні життєві історії, філософські роздуми, публіцистичні есеї та міркування, спровоковані ситуацією на буремному Донбасі 2014 року. 
 
Медвідь В. В. Незламні : повість-хроніка / В. В. Медвідь. –  Луцьк : ПДВ «Твердиня», 2014. – 96 с. 
Три холодні місяці провели українці в центрі Києва під шквалом куль, гранат, коктейлів Молотова та бруківки. Тисячі наших співвітчизників боролися за своє майбутнє, за краще життя своїх дітей та внуків. Їх не здолали ні морози, ні безчинства силовиків, ні час. У повісті поєднано історії учасників протесту Сергія та Ані зі спогадами інших мітингувальників про буремні події 2013–2014 рр.
Рудневич М. Я з Небесної Сотні : повість / М. Рудневич. –  К. : «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2014. – 182 с. 
Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя — про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва. Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам’ятатимете простого хлопця зі щирою душею — Макса зі Сміли..
 
Вдовиченко Г. Маріупольський процес : роман / Г. Вдовиченко ; передм. В. Лиса. –  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 288 с. 
Усе як на війні: втрати, біль, знову втрати… Роману й Ользі судилися не найкращі часи для зустрічі. Полонений укр і сепаратистка — чи є зараз гостріша суперечність? Але безодня, яка здавалася нездоланною, поступово щезає. Бо в житті існує щось набагато важливіше за ненависть…
 
Филипчук З. День і ніч навколо багаття : роман-репортаж / З. Филипчук. –  Львів : «Апріорі», 2015. – 204с.
Час іде стрімко. І вже те, що відбувалося не так давно на наших очах, сьогодні стає історією. Саме такі події - зима 2014 року в Україні - описуються в новій книзі. Автор перебуває в гущі народу, що вийшов виборювати свою людську гідність, і через його думки, погляди, переживання, діалоги з ближніми спостерігається суть життя - від найостаннішого злидаря-безхатченка до найперших багатіїв при владі, що пнуться керувати планетою. Для широкого кола читачів.
Чупа О. Казки мого бомбосховища : роман / О. Чупа ; передм. С. Андрухович. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 224с.

Дванадцять квартир у під`їзді великого будинку. Дванадцять трагічних, зворушливих, сумних і дивовижних історій. У звичайній «сталінці» звичайного робітничого містечка живуть звичайнісінькі люди Вєрка, алкоголічка зі стажем; філологи зі світовими іменами Ярополк і Федора Задорожні з дітьми Кирилом та Мефодієм; колишній «беркутівець» Бембі та інші. Їхні життя — це суми халеп завалений пам`ятник і показове самогубство, несподівані знайомства і листи далеким коханим, зухвалі плани захоплення влади і все те, що зазвичай називають «інші страшні

Лойко С. Аэропорт : роман / С. Лойко. – К : Брайт Букс, 2015. – 336 с.
Кто на сегодня может с уверенностью сказать, что знает, каково это – быть героем и защитником отечества? Редкий случай – получить информацию из первых уст – предоставляется благодаря роману известного журналиста и корреспондента газеты Los Angeles Times Сергеем Лойко. 
Савченко Н. Сильне ім’я Надія / Н. Савченко. – К : Юстініан, 2015. – 328 с.
Надія Савченко - українська жінка-патріот, Герой України, справжній борець за свободу та незалежність України. 33-річна киянка поїхала на Луганщину воювати як доброволець. Вона має звання старшого лейтенанта української армії та є єдиною жінкою-пілотом бомбардувальника Су-24. Має більше 10 років досвіду служби в армії, зокрема в Іраку. Стала широко відомою після потрапляння до російського полону та засудження за вигадані Росією злочини. Перебуваючи в заточенні, за прикладом багатьох своїх співвітчизників, Надія розпочала власну боротьбу - мовою тюремних нотатків та протестів. Так з’явилась її власна літературна праця - «Сильне ім’я Надія».
 
Положій Є. Іловайськ. Розповіді про справжніх людей / Є. Положій. – Харків : Фоліо, 2015. – 378 с.
До річниці трагічних подій під Іловайськом 10 серпня – 3 вересня 2014 року, що увійшли в історію під назвою "Іловайський котел", видавництво "Фоліо" випустило книгу Євгена Положія "Іловайськ" у двох версіях – українською та російською мовами. У серпні 2014 року українські та світові ЗМІ спалахнули заголовками, що лякали, обурювали, знерухомлювали. Іловайськ. Невеличке місто, однак важливий залізничний центр, на схід від Донецька, яке у свідомості українців з географічної точки стало точкою болю.
Талан С. Оголений нерв : роман / С. Талан. – К Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 544 с.
Мирне й спокійне життя, міцна родина, вірні друзі... Усе, що здавалося непохитним, перевернулося догори дном. Війна роздирає навпіл усі зв`язки, і рідні люди й вірні друзі стають ворогами…Кілька місяців 2014 року Сєвєродонецьк перебував під владою ополченців. Цей короткий проміжок часу став нездоланним для родини Насті Агафонової. Син, запальний прихильник Майдану і патріот України, боротиметься із сепаратистами, а дочка — вступить до ополчення... Так само розійдуться й шляхи друзів Геннадія, нерозлучних змалечку хлопців. Бо війна проходить і по родинах, і по душах…